20180908 183420Jarmark Wojewódzki - „Mikser Regionalny Łódzkie 2018” zgromadził przedstawicieli Ziemi Łódzkiej, celem prezentacji twórczości, rzemiosła, dorobku kulturowego, tradycji kulinarnych i wielu innych dziedzin charakterystycznych dla regionu. To największa i otwarta dla wszystkich impreza promująca
Województwo Łódzkie. Przyświeca jej hasło „Łódzkie na weekend”. To doskonała okazja, aby w jednym miejscu poczuć klimat i różnorodność kulturową miast i wsi Województwa Łódzkiego. Tegoroczny Mixer odbywał się przy ul. Piotrkowskiej w dniach 8 - 9 września 2018 r.

Sobota należała do przedstawicieli samorządów z regionu łódzkiego. W niedzielę prezentowały się podmioty ekonomii społecznej, instytucje i organizacje pozarządowe.

Mixer gościł także reprezentantów regionów partnerskich, koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania oraz instytucje publiczne, które współorganizują mixerowe atrakcje.

W tym roku na Jarmarku Wojewódzkim Gminę Żelechlinek ponownie reprezentowało KGW Karolinów, prezentując na swoim stoisku kuchnię regionalną. Przygotowania do Jarmarku trwały kilka dni, czego efektem było stoisko obfitujące głównie w potrawy regionalne, choć nie zabrakło również nowoczesnych motywów kulinarnych. Panie na tyłach swojego stoiska stworzyły kuchnię polową, gdzie na bieżąco smażyły placki ziemniaczane, przyrządzały gorące pampuchy na słodko i z gulaszem, kapustę z grochem, pierogi z mięsem i kapustą, kluski ziemniaczane. Można było spróbować także swojskich wędlin, smalcu, sałatek, swojskiego chleba, przetworów z owoców i warzyw, różnego rodzaju ciast i pączków. Pochmurna aura nie zniechęciła ani wystawców, ani spacerujących. Ulica Piotrkowska w godzinach popołudniowych wypełniona była tłumnie przez odwiedzających i degustujących. Jarmarkowi w te dni towarzyszyło wiele imprez, w tym animacje, pokazy i przemarsz orkiestr dętych. Na scenie wystąpili artyści z regionu łódzkiego, nie zabrakło też wielkich gwiazd.

Cieszy niezmiernie fakt, że reprezentacja naszej gminy miała swój udział w organizacji Jarmarku Łódzkiego, i że promując Województwo Łódzkie, przyczyniła się do promocji naszych lokalnych tradycji. Gmina Żelechlinek zaprezentowała się świetnie, co jest niewątpliwie zasługą wszystkich Pań z KGW Karolinów, które zaangażowały się w przygotowanie wspaniałej ekspozycji i degustacji, za co serdecznie dziękujemy.

  • 20180908_183420
  • 20180908_183458
  • 20180908_183506