wedkarze002Celem zawiązania grupy formalnej, koła, sekcji, czy też stowarzyszenia, wędkarze z Żelechlinka zainicjowali spotkanie wszystkich zainteresowanych tego rodzaju dyscypliną. W odpowiedzi na zaproszenie w dniu 18 lutego 2016 r. do Gminnego Domu Kultury w Żelechlinku przybyło ponad 30 wędkarzy oraz zaproszeni goście – przedstawiciele Koła PZW w Tomaszowie Mazowieckim oraz Policyjnego Koła PZW w Skierniewicach. Zainteresowanie spotkaniem okazało się być dość duże. Ponad 30 mężczyzn zadeklarowało chęć stworzenia lokalnej grupy wędkarzy.

Po zapoznaniu się z krótką informacją przedstawioną przez Wójta Gminy Bogdana Kaczmarka, a następnie zaproszonych gości, dokonano wyboru 3 osobowej delegacji, której zadaniem jest nawiązanie współpracy z PZW okręgu piotrkowskiego.

 zdjecia_wedkarzy1 zdjecia_wedkarzy2 zdjecia_wedkarzy3

W skład delegacji zostali powołani: Piotr Michalski – Prezes, Marcin Owczarek – Skarbnik oraz Czesław Kubiak – Sekretarz. Mamy nadzieję, że zmagania wędkarzy zakończą się powodzeniem, który przejawiać się będzie w efektywnym korzystaniu ze zbiorników wodnych na terenie naszej gminy.